Õpime õppima!

Einstein3000 #006

Aitäh huvi eest, selleks korraks on registreerumine lõppenud

Julge muutuda paremaks lapsevanemaks!

Õppimise oskus on juuroskusena kõikide oskuste ema. Insplay poolt korraldatud uuring 1020 lapsevanema hulgas tõi välja, et enamikele lapsevanematele pakub suurt huvi laste õpimotivatsioon ja õppimisoskuste arendamine.
Kuues saade on teemal „Õpime õppima!“ ehk kuidas leida õpimotivatsiooni ja tõhusalt õppida?

Saates püüame vastata küsimustele

 • Õppimine kui juuroskus, miks see on oluline?

 • Mis on üldse õppimine?

 • Kuidas äratada lastes huvi ja motivatsiooni õppimise ja tarkuse poole püüdlemise vastu?

 • Kui arendatav on õppimise oskus? Kas on kõigi puhul võrdselt arendatav?

 • Valmisteadmised versus teadmiste tõlgendamine? Kui oluline on üldse õpitu tõlgendamine?

 • Kuidas leida endale sobivaim õpistrateegia? (mängulisem, visuaalsem, helilisem, kinesteetilisem?)

 • Kuidas õppida õppima, kuidas õppida tõhusalt? Nippe ja näiteid?

 • Mängulisus kui meetod, et õppimine ei muutuks igavaks?

 • Kuidas luua kodus õppimist toetavat keskkonda?

 • Kuidas tuua tõhusa õppimise praktikaid igapäevaellu?

 • Kuidas saame elukestva õppe teekonnal olla lastele eeskujuks?

 • Kui oluline on osata leida usaldusväärset infot ja kriitilise mõtlemise oskus õppimise seisukohalt?

 • Milliseid praktilisi tööriistu või õppevahendeid võiks kasutada õppimisel ja mälu treenimisel?Üritusest osalejatel on võimalik esitada saatekülalistele küsimusi sündmusele registreerumise vormis. Registreerunutele saadetakse sündmuse meeldetuletused ja link otseetriga liitumiseks.

Kriste Talving
Kriste Talving / Stuudiokülaline
Haridusteadlane ja õpetajakoolituse õppejõud
Kriste Talving on igapäevaselt inglise keele õpetaja. Kriste on koostanud ka inglise keele õppematerjale ning tõhusa õppimise ja õpetamise teemalisi juhendeid. Lisaks põhierialale on Kriste Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi õppejõud, kelle peamised uurimishuvid ja -valdkond on seotud õppimise ja õpetamise toetamisega -  mälu- ja õpistrateegiad, metakognitsioon, motivatsioon. Lihtsamalt öeldes see, kuidas tõhusalt õppida ja õpetada. 
Kriste ütleb, et õppimises võiksime me tõhusa meeldejätmise kõrval enam tähelepanu pöörata sellele, et õpitav oleks õppijate jaoks mõtestatud ning toetada enam just õpitava sisulist mõistmist ja arusaamist. Kriste suur soov on, et kõigil õpilastel oleks võimalik õppida tõhusas, õppimist ja arengut toetavas keskkonnas, mille juures igaüks end hoitult ja turvaliselt tunda saaks.
Kriste arvab, et võiksime lapsevanemate, õpetajate ja õpilastena õppimise protsessi vastu rohkem teada, et seeläbi tõhusamalt õppijaid toetada, ise õppijana tõhusamalt tegutseda ning õppimist rohkem nautida. Mida tõhusamalt õpime, seda rohkem suudame ka õppida!
Kriste on oma valdkonna entusiast ja ta jõuab igale poole. Ta koolitab väsimatult ka teisi õpetajaid nüüdisaegse õpikäsitluse, tõhusa õppimise ja õpetamise ning õppimise toetamisega seotud teemadel.
Saates küsime Kriste käest ka praktilisi soovitusi, kuidas lapsi ja noori rohkem õppima motiveerida. Samuti, kuidas praktiliselt parandada enda, laste ja noorte õppimisvõimekust.
Tauri Tallermaa
Tauri Tallermaa / Stuudiokülaline
Kiirlugemise ja mälu treenimise koolitaja ja praktik
Tauri on tuntud kiirlugemise ja mälutreener. Tauri baasharidus on finantsalane, aga põhiline huvi ja tegevusvaldkond on seotud mälu praktilise arendamisega. Tauri missioon on õpetada meile, kuidas oma mälu enda kasuks paremini tööle panna.
Tauri julgustab meid kõiki arendama oma mälu teadlikult. Samuti, et mälu teadlik arendamine on kõikidele õpitav oskus! Tauri Tallermaa on teinud pikalt Vikerraadios saatesarja Mälukool. Seda sarja on soovitatav ERR arhiivist kuulata igal lapsevanemal ja õpetajal. Soovitage seda materjali ka oma lastele!
Tauri pole üksnes teoreetik, vaid ka praktik. Teda võiks pidada tuntud mälutreeneri Harry Lorayne Eesti versiooniks parimas tähenduses. Tauri on demonstreerinud enda arendatud mälu praktilisi võimekusi näiteks 4500 pii komakoha, segatud kaardipaki järjekordade ja muu kiire meeldejätmisega.
Kristo Siig
Kristo Siig / Vahepala külaline
Ajaloolane, arheoloog ja haridustehnoloog
Kristo on tuntud eeskätt oma põnevate ja mõnusa huumoriga rikastatud ajalooteemaliste Youtube videoloengutega.
Tema Youtube ajalooloengud on ülesehitatud koolikursuste kaupa. Kristo loenguid ei vaata üksnes lapsed ja noored, vaid ajalooteadmiste meeldetuletamiseks ja täiendamiseks ka täiskasvanud.

Akadeemiliselt taustalt on Kristo ajaloolane ja arheoloog. Avalikkusele on ehk vähem teada see, et Kristo Siigi teine eriala on haridustehnoloogia. Kristo on ka Videoõpsi projekti üks algatajatest. Videoõpsi projektis on Kristo pannud kokku meeskonna, kes on loonud videosisu üheksanda klassi matemaatikale. Videoõpsi sisu areneb pidevalt üle mitme ainevaldkonna. Kristo Siig muudab õppimise meeldivaks ja huvitavaks protsessiks nii teistele kui endale.
Oma õppimise lati on Kristo kõrgele seadnud. Kristo on lõpetanud kaks bakalaureust Tartu Ülikoolis, ajaloo-arheoloogia ja kirjanduse ja rahvaluule cum laude. Sellele järgnevalt ka Tallinna Ülikoolis haridustehnoloogia magistri cum laude. Lisaks on ta Helsingi Ülikoolis lõpetanud arheoloogia magistri. Hetkel teeb Kristo Siig ajaloo-doktorantuuri Tartu Ülikoolis. Kristo on tõhusa õpetaja ja ka õppija näide! Vahepalas küsime Kristolt muuhulgas, miks on ajaloo õppimine oluline ja kuidas ajalugu lastele ja noortele põnevaks teha. Nagu alati, on meie saates Vahepala lühem versioon. Pikem intervjuu läheb ülesse meie Einstein3000 Youtube kanalisse ja teavitame sellest kõiki meie listide tellijaid.

Andres Sirel
Andres Sirel / Saatejuht
Insplay tegevjuht
Andres on kiire elustiiliga kahe tütre isa, elukestev õppija ja parandamatu optimist. Andres töötas üksteist aastat Microsoftis, kus alustas Microsofti tehnoloogiaevengelistina. Viimastel aastatel juhtis Andres Malaisias Windowsi ja seadmete äriüksust. Andres naases mõned aastad tagasi Eestisse arendama isa poolt 30 aastat tagasi asutatud pereettevõtet Insplay. Ta on üks neid õnnelikke, kelle jaoks on töö ühtlasi ka hobi. “Me kõik kipume vahel võtma elu liiga tõsiselt,” ütleb Andres, kelle missioon on aidata teistel saada parem kontakt iseenda, rõõmsama elu ja mängulise arenguga. “Soovime uue otsestuudio formaadiga erineda teistest taskumeedia pakkujatest, pakkudes helile lisaks ka pilti ja põnevat ad hoc vaheklippi. Saate-sündmuse juhtimine ja modereerimine on mulle põnev väljakutse.”
Toimumisaeg
neljapäev
21. aprill 2022
18:00 19:30 Europe/Tallinn
Asukoht

YouTube live

--YouTube live--
--YouTube live--
Asukoht
Korraldaja

Nutika Vanema Klubi

JAGA

Aita levitada sõna ja jaga seda sündmust.